Bülteni düzgün göremiyor iseniz lütfen tıklayınız
POLDY İnsan Kaynakları Yazılım A.Ş.

POLDY e-Bülten  Sayı : 71


"Ne kadar yaşayabileceğini biliyor musun ? O halde sarıl sevdiğine son nefesin gibi..."
Gabriel Garcia Marquez

yeşil yakalılar geliyor 

Yeşil Yakalılar Geliyor ! 

Facebook'ta Paylaş

İş hayatında yönetici kadroları için beyaz yaka, işçi kadroları için mavi yaka ibareleri kullanılmaktadır. Doğayı koruma, yenilenebilir enerji ve yeşil ekonomi konularında çalışacakları kapsayan yeşil yakalılılar diye yeni bir kavram gelmiştir ve dünyada yeni bir sektör oluşturmuştur.

Ülkemizdeki tüm meslekleri standart hale getirmek için MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU meslek standartlarını oluşturmaktadır.

Devamı

KritİK: iki nokta bir parantez…

Facebook'ta Paylaş

Teknoloji aldı başını gidiyor. Artık bugün iletişim adına her türlü teknolojik gelişme, enstrüman hayatımızın neredeyse odağı haline gelmiş durumda. İzin verirseniz çok değil bir yirmi-otuz yıl geriye gidip geri döneceğim. Benim neslim ki doğum tarihime göre X kuşağı sayılmaktayım iletişim adına neler yaşadık ve nerelerden geliyoruz bir göz gezdirelim.
 
Devamı

iki nokta bir parantez 
Facebook'ta Paylaş

Alman FMC'nin İK Otomasyonu Türk Poldy'den
Alman diyaliz makinaları üreticisi Fresenius Medical Care, Türkiye'deki istihdamını 10 yılda 200'den 2000'e yükseltti. Büyüyen organizasyonel yapısını yönetmek için otomasyona ihtiyaç duyan FMC, muhasebe biriminin yönetimindeki insan kaynakları süreçlerini bir Türk yazılımı olan Poldy'nin çözümleri ile otomatize etti. FMC, Poldy ile birlikte otomasyona geçmenin ötesinde, personel yönetiminden İK yönetimine bir dönüşüm yaşadı. devamı ...
 


Facebook'ta Paylaş


Lezzet Durağı

Facebook'ta Paylaş


Ayazma Pide - Kalamış
Feneryolu, Bağdat Caddesi köşesindeki Dünya Göz hastanesine komşudur. "Odun ateşinde taş fırın lezzeti" sloganı ile Kalamış Ayazma Pide, pidelerini kendilerine has lezzetleri ile sunmaktadırlar. Menülerindeki pideler açık ve kapalı olarak seçeneklerden oluşmakta olup, ince hamurlu pideler, üzerine bol malzemeler eklenerek hazırlanmaktadır. Özel sebzeli pideleri formuna dikkat eden kişiler için alternatif  bir ayrıcalık tanımaktadır. Pideden tatlı mı olur? diyenlere tahin ve ceviz ile yaptıkları özel tatlılarını denemeleri tavsiye edilmektedir. 

Fenerbahçe Mah. Dr. Faruk Ayanoğlu Cad. No: 1/4/A-4 Kalamış
Tel: (216) 411 51 77
 


Yeni Araç  - PEUGEOT 308

Facebook'ta Paylaş

i-Cockpit
Yeni 308 ile Peugeot, sürücü mahallinde inovatif ve konforlu bir mimari sunuyor:

Peugeot i-Cockpit. Sürücü rahatlığının ön planda olduğu bu sistemde saf dizaynın ana unsurları; küçük çaplı sportif direksiyon, göz önüne yükseltilmiş gösterge paneli, SMEG 9,7” sürücüye dönük dokunmatik multimedya ekranı ve üst gam Hi-Fi dünyasından esinlenmiş olan tek merkezi düğme.

Verimlilik
Yeni Peugeot 308’de, daha tasarım aşamasından itibaren, çevrenin korunmasına yönelik özelliklerle üst düzey sürüş özelliklerini bir araya getirmek hedeflenmiştir. Aracın ağırlığını azaltmak için büyük gayret sarf edilmiş ve bu sayede bir önceki versiyona göre 140kg kazanılmıştır.

Aracın silueti inceleştirilerek optimum düzeyde bir aerodinamik sağlanmış, yeni motor ve şanzıman kombinasyonları tüketimin 100 km’de 3,4 L’ye düşmesine, CO2 emisyonlarının da km’de 85g’ın altına düşürülmesine imkan vermiştir.


Kalite
Yeni Peugeot 308’in kusursuz bir kalite seviyesine erişmesi için, tasarımının her aşamasında tüm parçalar büyük bir özen ve dikkatle imal edilmiş ve gövdeye eklenmiştir.Saf Dizayn
Yüksekliğin azaltılmış olması ve geniş çamurluklar aracın sportif yönünü gözler önüne sererken önden arkaya doğru uzanan eğriler otomobile akıcı bir siluet kazandırıyor.

Teknolojik ekipmanların dizaynından (SMEG+ ekranının sürücüye doğru açılı konumlandırılması) dış çizgilerine kadar sportif ve şık görünümüyle yeni Peugeot 308 zarafet sınırlarını zorluyor.

www.peugeot.com.tr

Üyelik

 

POLDY e-bulten" cesitli sekillerde iletisime gecilen ve vizyonumuzu paylastigimiza inandigimiz profesyoneller ile birlikte POLDY e-bulten abonelerine gonderilmektedir. POLDY e-bulten'i bir daha almak istemiyorsaniz lutfen tiklayiniz.

Tavsiye Edin

 

POLDY e-bulten'i bir is arkadasiniza veya ilgilenebilecegini dusundugunuz bir tanidiginiza onermek icin lutfen tiklayiniz.


Makaleler yazarlarin kisisel goruslerini belirtmektedir. Bu bultenin tum yayin ve telif hakları POLDY İnsan Kaynakları A.Ş.'ye aittir. Izinsiz kopyalanamaz, cogaltilamaz ve yayinlanamaz.


www.poldy.com.tr